افتتاح سامانه پیام رسان متنی و صوتی انجمن اٌتیسم بیجار

خدمت به مردم و جامعه همیشه مورد ستایش است. و افتخار خدمت به فرشتگان کوچک اٌتیسم قابل توصیف نیست. با عرض تبریک افتتاح سامانه پیام رسان متنی و صوتی انجمن اتیسم بیجار ، که برای پیش‌برد اهداف درمانی، اطلاع رسانی به مددجویان، کادر درمانی و آموزشی و سایر اقشار مردم در سطح شهر بیجار دایر گردیده است رو صمیمانه تبریک گفته و تندرستی و سلامتی همیشگی را از خداوند مهربان برای فرشتگان کوچک اٌتیسم و خدمت‌گذارانی همچون شما طلب می‌کنم.
لازم به ذکر است این سامانه پیام رسان صوتی برای اولین بار در شهر بیجار و در انجمن توانجویان اٌتیسم بیجار راه اندازی شده است.

​​بازدید مدیر عامل محترم شرکت سیمان کردستان از انجمن اتیسم بیجار

جناب آقای دکتر نیک پور مدیر عامل محترم شرکت سیمان کردستان در تاریخ 1401/08/11 از انجمن اتیسم بیجار با حضور  نماینده فرمانداری شهرستان، رئیس  مرکز بهداشت و درمان، رئیس اداره بهزیستی ،جمعی از هیات امنا انجمن، مدیر عامل انجمن، رئیس هیات مدیره و پرسنل اجرایی بازدید به عمل آوردند
با تشکر ویژه از شرکت سیمان کردستان که با حمایت های مالی خود همواره حامی کودکان اتیسم در سطح شهرستان می باشند
سپاس از همراهی تمامی بزرگواران و با امید روزهای روشن برای کودکان و خانواده های اتیسم​
غرفه نمایشگاهی دستاورد های انجمن اتیسم جهت آگاه سازی در سطح شهرستان 

۱۳ فروردین 1402 (۲ آوریل) روز جهانی آگاهی از اتیسم

اختلالات طیف اوتیسم (ASD) گروه متنوعی از شرایط هستند. مشخصه آنها درجاتی ازمشکل در تعامل اجتماعی و ارتباطات فرد، الگوهای غیرمعمول فعالیت ها و رفتارها هستند، برای مثال مشکل در انتقال از یک فعالیت به فعالیت دیگر، تمرکز برجزئیات و واکنشهای غیر عادی به احساسات در این افراد نسبت به سایر افراد متفاوت است. تواناییها و نیازهای افراد اوتیستیک متفاوت است و میتواند در طول زمان تکامل یابد. درحالی که برخی از افراد مبتلا به اوتیسم میتوانند به طور مستقل زندگی کنند، برخی دیگر دارای ناتوانی شدید هستند و نیاز به مراقبت و حمایت مادام العمر دارند. اوتیسم اغلب بر تحصیل وفرصتهای شغلی افراد تأثیر می گذارد. نگرشهای اجتماعی و سطح حمایت ارائه شده توسط مقامات کشوری و سازمان های بین المللی عوامل مهمی هستندکه کیفیت زندگی افراد مبتلا به اوتیسم را تحت تاثیر قرار میدهند. ویژگیهای اوتیسم ممکن است دراوایل دوران کودکی تشخیص داده شود، اما اوتیسم گاهی تا سنین بالاتر تشخیص داده نمیشود.